Projekt unijny "Dobry start każdego Przedszkolaka w Legionowie"

W tym roku szkolnym nasze Przedszkole bierze udział w projekcie unijnym "Dobry start każdego Przedszkolaka w Legionowie" realizowanym przez Gminę Miejską Legionowo – Urząd Miasta Legionowo.

efba03be7618ed4d96b2df5bffffbc6f.jpg (16 KB)

Celem Projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu realizowane są następujące zadania:
 1) Dostosowanie miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.
 2) Realizacja dodatkowej i specjalistycznej oferty na potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami
3) Rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów
4) Doskonalenie kompetencji, umiejętności i kwalifikacji nauczycieli do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

"Cokolwiek możesz zrobić,

o czymkolwiek możesz marzyć,

po prostu zacznij to robić.

Odwaga to inteligentna moc sprawcza"

(J.W.Goethe)

Realizacja tych zadań odbywa się na zajęciach, które w zasadniczy sposób sprzyjają rozwojowi zainteresowań, są dostosowane do potrzeb i możliwości naszych Przedszkolaków, uatrakcyjniają przedszkolną rzeczywistość.
Są to:

Terapia Ręki

Trening Umiejętności Społecznych

Zajęcia Metodą M.Montessori

Arteterapia

Zajęcia usprawniające  motorykę dużą i małą

Dogoterapia