mgr Agnieszka Ewa Sosnowiec

TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

mgr Agnieszka Ewa Sosnowiec - nauczyciel terapeuta Integracji Sensorycznej

Fizjoterapeuta, kinezjolog, terapeuta Integracji Sensorycznej II stopnia, terapeuta programu "Odruchy w uczeniu się i zachowaniu" (wg dr Sally Goddard - Blythe). Absolwentka Studium Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale rehabilitacji ruchowej.
Pracuje głównie z dziećmi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, zajmuje się terapią indywidualną i grupową dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, terapią dzieci z trudnymi zachowaniami, w tym z dziećmi z autyzmem, terapią niemowląt, korekcją wad postawy. Posiada certyfikat wydany przez TMB Educational Enterprises: Clinical Assessment and Practical Interventions for Praxis From Ideation to Execution -"Ocena kliniczna i praktyki terapeutyczne stosowane w zaburzeniach praksji. Od procesu tworzenia się pojęć do praktyki" oraz certyfikat ,, Black White and Grey”- ADHP czy SPD. Uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym komunikacji alternatywnej MAKATON - system gestów i symboli graficznych.

Mężatka i mama dwójki dzieci.