mgr Dorota Rusak

PEDAGOG SPECJALNY-NAUCZYCIEL WSPÓŁORGANIZUJĄCY KSZTAŁCENIE

mgr Dorota Rusak  - nauczyciel wspomagający

Nauczyciel mianowany

Pedagog specjalny, oligofrenopedagog. Absolwentka studiów z zakresu pedagogiki terapeutycznej oraz  pedagogiki przedszkolnej i zintegrowanej edukacji początkowej z elementami terapii pedagogicznej. Trener TUS. Terapeuta ręki. Posiada Certyfikat Programu Rozwoju Komunikacji MAKATON I st..
W swojej pracy bazuje na metodach dostosowanych do indywidualnych potrzeb dzieci wykorzystując wiedzę uzyskaną podczas licznych kursów i szkoleń m.in. : „Neurologiczne podstawy integracji sensorycznej”, „Odruchy w uczeniu się i zachowaniu” wg dr Sally Goddard, „Podstawy prowadzenia terapii i edukacji dzieci z autyzmem” (Fundacja Synapsis), „Praca z dzieckiem z ADHD", ,,Ruch Rozwijający bazujący na pracy W.Sherborne I st.", "Integracja Bilateralna".

Mężatka i mama dwójki dzieci. Miłośniczka teatru, dobrej książki, spacerów nad morzem i wysmakowanej kuchni;)