Innowacja pedagogiczna: "Emocja”

Innowacja Pedagogiczna „Emocja”,

prowadzona jest w oparciu o  Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”.

Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Zarówno rodzicom jak i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych.

Innowacja ma wspomóc nas w tych działaniach. Zakłada ona pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, dotyczących uniwersalnych wartości, realizowanych poprzez moduły: „Kreatywność”, „Wyobraźnia”, „Moc słów”, „Empatia”, „Odwaga”. Podczas prowadzenia zajęć z dziećmi wykorzystujemy wiele sposobów na realizację zaplanowanych zadań, np. czytanie bajek i opowiadań, omawianie z dziećmi konkretnych cech i zachowań; gry; odgrywanie scenek i ról; rozmowy a także elementy pedagogiki zabawy, dramę, bajkoterapię. Głównym założeniem innowacji jest budowanie i rozwijanie u dzieci empatii, szacunku do drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności mówienia o swoich emocjach i potrzebach. Innowacja pobudza zaangażowanie dzieci w aktywne działania, rozbudza w nich wiarę w siebie oraz własne możliwości oraz pozytywnie wpływa na integrację grupy.

Realizowana w grupie Niebieskiej