Innowacja logopedyczna: „Ćwicząc jako 4 – latek będę ładnie mówić jako 6 – latek”

Innowacja powstała na potrzeby placówki.

Z badań przesiewowych, prowadzonych co roku w naszym przedszkolu wynika, że wiele dzieci ma wadę wymowy i potrzebuje pomocy logopedycznej, dlatego powinno się możliwie jak najwcześniej rozpocząć świadome usprawnianie mowy oraz korygowanie wszelkich zaburzeń u dzieci.
 Proponowana przez nas innowacja, zakłada, że dzieci najchętniej uczą się poprzez działanie.
Poprzez ciekawe gry i zabawy prowadzone w ramach zajęć przez nauczycieli i logopedę można stymulować rozwój wszystkich funkcji, od których zależy prawidłowy rozwój mowy.

Zabawy budzą w dzieciach ciekawość i radość z uczenia się, dzięki którym mogą zdobyć nowe doświadczenia.
 Grupowa forma zajęć z profilaktyki logopedycznej jest dla dzieci swobodną i bezstresową formą zabawy - pracy. Dodatkowo stanowi ona bardzo ważny wstęp do ewentualnej pracy indywidualnej. Podczas takich zajęć szczególną wagę przywiązujemy do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń narządów mowy, słuchowych i logorytmicznych.

Realizują grupy: Miś Uszatek, Fioletowa  i Tęczowa