Innowacja pedagogiczna: „Emocje – jak sobie z nimi radzić?

Innowacja pedagogiczna: „Emocje – jak sobie z nimi radzić?

- wspieranie rozwoju społeczno – emocjonalnego dzieci 4 i 5 – letnich”

U podstaw innowacji leży założenie, że zdolności emocjonalno - społeczne mogą być rozwijane u dzieci w podobny sposób, jak zdolności poznawcze. Podejmowanie oddziaływań w celu stymulowania rozwoju emocjonalnego u dzieci przyczyni się do zwiększenia ich kompetencji w sferze radzenia sobie z emocjami, a także wpłynie na pozytywne funkcjonowanie w relacjach z rówieśnikami oraz dorosłymi.

Założeniem innowacji są cykliczne, grupowe zajęcia pedagogiczno - psychologiczne prowadzone przez psychologa oraz nauczycieli. Podczas prowadzenia zajęć z dziećmi wykorzystujemy wiele elementów metod tak, by zajęcia były atrakcyjne dla dzieci, min. bajkoterapię, dramę, arteterapię, teatrzyki, pedagogikę zabawy, Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

Innowacja obejmuje współpracę z rodzicami i nauczycielami oraz psychologiem.
          Nasza grupa bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja” , który również jest dla nas inspiracją.

Realizuje grupa Misia Uszatka