Organizacja pracy przedszkola od 1 września 2020 roku
(Zam: 31.08.2020 r., godz. 11.51)

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice,

przed nami nowy rok szkolny. Wyjątkowy, bo pełen niepokoju związanego z wirusem SARS-CoV-2. Staramy się bardzo, aby zapewnić dzieciom bezpieczny, ale także i przyjazny powrót do Przedszkola. Czeka nas wiele zmian, tyle samo zmian dotyczy Państwa, Rodziców. Procedury bezpieczeństwa zostały zaktualizowane i dostosowane do wytycznych oraz możliwości organizacyjnych Przedszkola. Czego mogą spodziewać się Rodzice? W wielkim skrócie:
- do Przedszkola wchodzą wyłącznie osoby zdrowe (dotyczy dzieci i opiekunów), bez objawów infekcji dróg oddechowych,
- ograniczenie w szatni do 1 rodzica z dzieckiem, reszta niestety musi poczekać przed Przedszkolem. Z naszego doświadczenia wynika, że największa liczba rodziców przyprowadza dzieci miedzy godziną 8 a 8.30. Proponujemy, aby uniknąć nadmiernej kolejki, przyjść 15 – 20 minut wcześniej (oczywiście Ci Rodzice, którzy mogą). Odstęp zawsze 1,5 m,
- wchodzą tylko osoby niezbędne, tzn. dziecko i 1 opiekun (nie dotyczy rodzeństw, które są wychowankami Przedszkola),
- każdy dorosły, wchodząc do budynku zakłada maseczkę lub przyłbicę i dezynfekuje ręce. Proszę pamiętać, płyny dezynfekujące są na bazie alkoholu, dzieci nie dezynfekują rąk, dzieci myją ręce po wejściu do sali,
- nie przynosimy i nie wynosimy nic z Przedszkola , poza ubraniem dziecka. Zabawki zostają w domu i czekają na dzieci. Rysunki dziecka będziemy gromadzić w segregatorach i przekazywać rodzicom raz na jakiś czas,
- nie myjemy zębów w Przedszkolu (do odwołania),
- Rodzic rozbiera dziecko w szatni i wprowadza do sali, zatrzymując się przed drzwiami, nie wchodzi do sali, nie jest to przestrzeń wspólna, tylko wyznaczona dla oddziału,
- w miarę możliwości zapewnia się taką organizację, aby oddziały nie stykały się ze sobą. Dzieci, pozostające na dyżurze (rannym lub popołudniowym) będą już stykały się z dziećmi z innych oddziałów.

Wszyscy rodzice zobowiązani są do szczegółowego zapoznania się z procedurami- dostępne w zakładce ,,Dla Rodziców"- ,,Druki dla Rodziców".

W pierwszym dniu wejścia dziecka do Przedszkola, rodzice dostarczają: oświadczenie wraz ze zgodą na mierzenie temperatury dziecka (załącznik nr 2 do procedury) oraz upoważnienie do odbioru (załącznik nr 12). Dokumenty te dostępne są w treści procedur. Prosimy także, aby poinformować o zasadach przebywania w Przedszkolu te osoby, które zostaną przez rodziców upoważnione do odbioru dziecka. Liczymy na zrozumienie i ograniczenie czasu przebywania w budynku do niezbędnego minimum.

Jeśli to możliwe prosimy Państwa o przyprowadzanie i odbieranie Dzieci w godzinach pracy poszczególnych oddziałów - godziny pracy poszczególnych grup dostępne w zakładce ,,Dla Rodziców" -,,Druki dla Rodziców" -,,Harmonogram pracy grup".

Prosimy Państwa o przyprowadzanie Dzieci do godziny 8.30. Po tej godzinie osoby wpuszczające Rodziców i Dzieci do Przedszkola wracają do swoich obowiązków-przygotowań do posiłku. Czas oczekiwania na wejście do placówki dla osób, które przyjdą po godzinie 8.30 może ulec znacznemu wydłużeniu.

Liczymy na zrozumienie i współpracę,
Ewa Galej
dyrektor przedszkola